CM 2018: BRAZILIA - MEXIC 2-0 si BELGIA - JAPONIA 3-2 - Sport - Fotbal extern

Cauta in : Informatii Utile | Catalog Companii | Acte Necesare | Stiri | Director Web | Pe Web

Stiri in

Stiri / Sport / Fotbal extern
CM 2018: BRAZILIA - MEXIC 2-0 si BELGIA - JAPONIA 3-2
CM 2018: BRAZILIA - MEXIC 2-0 si BELGIA - JAPONIA  3-2
Brazilia, cvintupla campioana mondiala, a invins Mexicul cu 2-0 si s-a calificat in sferturi le de finala, alaturi de Belgia, care a invins Japonia cu 3-2. BRAZILIA - MEXIC 2-0

BRAZILIA - MEXIC 2-0
Meciul a avut loc la Samara. Selectionata Braziliei s-a calificat fara emotii in sferturile de finala ale Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, dupa ce a invins reprezentativa Mexicului cu scorul de 2-0 (0-0), la Samara, in optimile de finala. Selecao s-a impus prin golurile marcate de Neymar (51) si Roberto Firmino (88), iar in sferturi va intalni invingatoarea dintre Belgia si Japonia.

BELGIA - JAPONIA 3-2
Meciul a avut loc la Rostov pe Don. Au marcat: Vertonghen (69), Fellaini (75), Chadli (90+4) / Haraguchi (48), Inui (52)
- Asa se intampla la Cupa Mondiala. Am fost condusi, dominati, deci trebuie sa felicitam Japonia pentru ca a facut un meci excelent. La Cupa Mondiala, poti juca foarte bine uneori, dar nu asta conteaza cel mai mult, ci mai ales sa castigi, sa mergi mai departe, iar noi am aratat caracter, a spus selectionerul. belgian Roberto Martinez.
- Sunt foarte dezamagit, devastat de acest rezultat. Am pierdut, insa puteam castiga. Nu ma asteptam ca adversarii nostri sa intoarca rezultatul. Nu cred ca jucatorilor li se poate reprosa ceva, probabil ca tactica mea sau deciziile mele de antrenor au fost de vina, a declarat Akira Nishino, tehnicianul nipon.
(Marti 03.07.2018 11:46, Mireille Astrid POPA) © estiri.ro
 Alte articole din aceasta categorie
Dupa 20 de ani: Franta este noua CAMPIOANA MONDIALA! (16.07.2018)
Finala CM-2018: FRANTA-CROATIA, azi, la Moscova, in direct de TVR 1 si TVR HD (15.07.2018)
CM Fotbal: Belgia Anglia 2-0 (15.07.2018)
Finala mica a Cupei Mondiale 2018: Belgia - Anglia, sambata 14 Iulie 2018, ora 18,00, pe TVR1 si TVRHD (14.07.2018)
CM 2018: Croatia s-a calificat in finala CM, dupa ce a invins Anglia cu 2-1 in semifinala! (13.07.2018)
CM 2018: Franta- Belgia 1-0, in prima semifinala a competitiei (11.07.2018)
CM 2018: Anglia - Suedia 2-0 si Croatia - Rusia 6-5 (08.07.2018)
CM 2018: Franta - Uruguay 2 - 0 si Belgia -Brazilia 2-1 (07.07.2018)
Cupa Mondiala Rusia 2018: Programul sferturilor de finala (04.07.2018)
CM 2018: ANGLIA - COLUMBIA 4-3 (dupa penalty-uri) si SUEDIA - ELVETIA 1-0 (04.07.2018)
CM 2018: Croatia - Danemarca 3-2 si Rusia-Spania 4-3 (03.07.2018)
Programul meciurilor de duminica 1 iulie, la CM 2018: SPANIA - RUSIA si CROATIA - DANEMARCA (01.07.2018)
Campionatul Mondial de fotbal Rusia 2018: Franta - Argentina 4-3 si Uruguay - Portugalia 2-1 (01.07.2018)
CM 2018: Programul meciurilor din optimi (30.06.2018)
CM 2018: GERMANIA - COREEA DE SUD 0-2 si MEXIC - SUEDIA 0-3 (28.06.2018)
CM Fotbal: Islanda - Croatia scor 1-2 si Nigeria - Argentina scor 1-2 (27.06.2018)
CM 2018: Argentina - Croatia 0-3; Franta - Peru 1-0; Danemarca - Australia 1-1 (22.06.2018)
Surprize la CM de Fotbal din Rusia: GERMANIA - MEXIC 0-1 si BRAZILIA-ELVETIA 1-1! (18.06.2018)
Campionatul Mondial de Fotbal din Rusia: Portugalia si Spania au terminat la egalitate, scor 3-3 (16.06.2018)
Campionatul Mondial de Fotbal poate fi vazut pe un ecran LED imens, pe terasa Promenada! (14.06.2018)